Jaunumi

Cīņai ar krāpniekiem, līzinga kompānijas Baltijas valstīs ievieš nereģistrējamo objektu tiešsaistes datu bāzi

Pievienots: 05.08.2019

Latvijas līzinga asociācijas biedri sadarbībā ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem ieviesuši vienotu nereģistrējamo līzinga objektu tiešsaistes datu bāzi ar mērķi novērst dubultās finansēšanas iespējas nereģistrējamiem  līzinga objektiem Baltijas reģionā. 

15.jūlijā Latvijas līzinga asociācijas biedri pievienojās Igaunijas un Lietuvas līzinga asociācijas biedru  nereģistrējamo līzinga objektu tiešsaistes datu bāzei. Tās mērķis ir novērst dubultās finansēšanas iespēju – viena un tā paša objekta nofinansēšanu vairākās līzinga kompānijās vienlaicīgi.

Ieviešanas brīdī tiešsaistes datu bāzē bija ap 35 000 dažādu veidu  nereģistrējamu aktīvu vienību, kā piemēram, dažāda veida uzkarināmā lauksaimniecības tehnika, ekskavatori, poligrāfijas un metālapstrādes iekārtas u.c. Pēc visu līzinga sabiedrību aktīvu savadīšanas datu bāzē, paredzamais vienību skaits varēt sasniegt ap 100 000. 

Turpmāk vēl pirms darījuma noslēgšanas ar klientu,  katrai līzinga kompānijai būs iespēja tiešsaistē pārbaudīt, vai konkrētais objekts jau nav finansēts kādā citā līzinga kompānijā kādā no Baltijas valstīm.

“Gadu gaitā Latvijas līzinga tirgū līzinga kompānijas līdzīgi kā Igaunijā un Lietuvā saskārušās ar gadījumiem, kad vienam un tam pašam klientam viens un tas pats objekts nofinansēts vairākās līzinga kompānijās, kas no klienta puses visbiežāk ticis veikts krāpnieciskos nolūkos. Par iemeslu šādai dubultās finansēšanas iespējai kalpojis fakts, ka līdz šim neeksistēja vienots nereģistrējamo objektu reģistrs, kurā līzinga kompānijas varētu pārliecināties par objekta īpašumtiesībām, kā tas, piemēram, automašīnu gadījumā ir  Ceļu Satiksmes Drošības direkcijas reģistrā. Esmu pārliecināts, ka Latvijas līzinga kompāniju pievienošanās nereģistrējamo objektu tiešsaistes datu bāzei minimizēs vai pilnībā izslēgs krāpnieciskos darījumus nereģistrējamo objektu segmentā Baltijas līzinga tirgū”, saka LLDA vadītājs Jevgenijs Belezjaks.

Latvijas līzinga portfelis uz šī gada 31.martu bija 1.701 miljardi Eur. 

Par LLDA

Latvijas Līzinga devēju asociācija (LLDA) ir dibināta 2000.gadā un tajā uz brīvprātības principa pamata apvienojušies  līzinga uzņēmumi. LLDA dalībnieki ir SIA "UniCredit Leasing", SIA „Swedbank Līzings”, SIA "Luminor Līzings", SIA "SEB līzings", SIA „OP Finance”, AS „PrivatBank”, SIA "Citadele līzings un faktorings", „LKB Līzings”, Danske Bank A/S filiāle Latvijā un Scania Finans AB Latvijas filiāle.

LLDA aizstāv līzinga sabiedrību intereses, veido regulārus statistikas apkopojumus par līzinga devēju darbības rādītājiem Latvijā, veicot analīzi, izdarot secinājumus par līzinga tirgus tendencēm kopumā un atsevišķi, kā arī rūpējas par tās pieejamību Latvijas sabiedrībai.

Uz jaunumu sarakstu


© Latvijas Līzinga devēju asociācija, tālr.: 67284528