Jaunumi

Jauno līzinga darījumu apjoms pieaudzis par 14.2 %

Pievienots: 08.07.2021

Jauno darījumu skaits līzingā šī gada pirmajā ceturksnī pieaudzis par 14.2 %, sastādot 147,75 miljonus eiro.

Pēc Latvijas Līzinga devēju asociācijas (LLDA) datiem, šī gada 1.ceturksnī jaunie darījumi komerctransporta segmentā pieauguši par 56.6 %, sastādot 25.7 miljonus eiro, savukārt, iekārtu un industriālās tehnikas segmentā tie pieauguši par 32.1 %, sastādot 43,1 miljonus eiro, salīdzinot ar pērnā gada pirmajiem 3 mēnešiem. Neliels kritums jauno darījumu apjomā vērojams auto līzinga segmentā, kur tas pirmajā ceturksnī samazinājies par 1.8 %, salīdzinot ar šādu pašu periodu pērn.

“Iepriecinoši redzēt pozitīvās izmaiņas komerctransporta un industriālā līzinga segmentā, kas demonstrē atveseļošanās pazīmes abos pamata sektoros. Komerctransporta nozarē Covid-19 situācija nospēlējusi par labu, jo būtiski pieaugot pārdošanas apjomiem tiešsaistē, strauji attīstījās piegāžu ķēdes, radot nepieciešamību paplašināt autoparkus. Savukārt, industriālā līzinga sektora attīstību veicinājuši tie projekti, kuru realizācija bija apturēta pagājušajā gadā”, tā 2021. gada pirmā ceturkšņa rādītājus  komentē LLDA vadītājs Pēteris Plaudis.

Līzinga portfelis Latvijā uz 1. ceturkšņa beigām bija 1,5 miljardi eiro, no kā 951,8 miljoni eiro ir finanšu līzings, 489 miljoni eiro – operatīvais līzings un 68 miljoni eiro aizdevums.

Kopumā uz šī gada pirmā ceturkšņa beigām līzinga un faktoringa portfelis Latvijā sasniedza 1,6 miljardus eiro, kas, salīdzinot ar 2020. gada 1.ceturksni, ir par 6,6 % mazāk.  

Par LLDA

Latvijas Līzinga devēju asociācija (LLDA) ir dibināta 2000.gadā un tajā uz brīvprātības principa pamata apvienojušies  līzinga uzņēmumi. LLDA dalībnieki ir SIA "Citadele Leasing", SIA “Swedbank Līzings”, SIA "Luminor Līzings", SIA "SEB līzings", SIA “OP Finance”, AS “PrivatBank”, “LKB Līzings” un “Scania Finans AB” Latvijas filiāle.

LLDA aizstāv līzinga sabiedrību intereses, veido regulārus statistikas apkopojumus par līzinga devēju darbības rādītājiem Latvijā, veicot analīzi, izdarot secinājumus par līzinga tirgus tendencēm kopumā un atsevišķi, kā arī rūpējas par tās pieejamību Latvijas sabiedrībai.

 

 

Uz jaunumu sarakstu


© Latvijas Līzinga devēju asociācija, tālr.: 67284528