Jaunumi

Pieprasījums pēc autolīzinga, ka arī līzingā finansēto automašīnu cenas aug

Pievienots: 26.07.2016

Jaunu automašīnu pārdošanas apjomi ietekmējuši līzinga darījumu apmērus, kā rezultātā jauno darījumu skaits šī gada pirmajā ceturksnī auto līzingā pieaudzis teju par 30%, sastādot 86,01 miljonus eiro.

Kopumā 2016. gada pirmajā ceturksnī līzinga portfelis Latvijā pieaudzis par 11%, sasniedzot 1,223 miljardus eiro, liecina Latvijas Līzinga devēju asociācijas (LLDA) apkopotie dati.

Jaunie darījumi komerctransporta segmentā pieauguši par 16.4% kopsummā par 25,63 miljoniem eiro. Savukārt, jaunie darījumi iekārtu un industriālās tehnikas segmentā samazinājušies par 20.9%, sastādot 28,83 miljonus eiro.

“Iepriecinoši redzēt pozitīvās izmaiņas autolīzinga sektorā. Neapšaubāmi, ka auto līzinga datiem ir tieša korelācija ar auto pārdošanas rezultātiem, kur šī gada 1. ceturksnī  vērojams pārdoto jauno automašīnu skaita pieaugums par 26%, bet līzingā nofinansētais apjoms naudas izteiksmē palielinājies par 30%. Tas  nozīmē, ka līzingā finansētā vidējā automašīnas cena pieaugusi par aptuveni 10%. Tas norāda uz to, ka sabiedrībā sāk izzust nedrošība par rītdienu, pieaugusi mājsaimniecību ekonomiskā izaugsme, kā arī pārliecinātība par savu finansiālo stāvokli. Gribētu uzsvērt, ka līzinga finansējuma pieejamība ir svarīga autoparka attīstībai kā privātpersonām, tā uzņēmumiem.
Savukārt, industriālā līzinga  segmentā dati par 2016.g. 1. ceturksni neatspoguļo visa gada tendences, jo ES līdzfinansējuma programmas kļuva pieejamas tikai 2. ceturkšņa beigās. Prognozēju, ka 2016.gada griezumā  tendencei vajadzētu būt līdzīgai, ka autolīzinga segmentā”, tā 2016.gada pirmā ceturkšņa rādītājus  komentē LLDA vadītājs Jevgenijs Belezjaks.

Līzinga portfelis Latvijā uz 1. ceturkšņa beigām bija 1,22 miljardi eiro, no kā 954,8 miljoni eiro ir finanšu līzings, 268,7 miljoni eiro – operatīvais līzings. Savukārt faktoringa portfelis Latvijā šī gada 1. ceturkšņa beigās ir sasniedzis 160,9 miljonus eiro.

Kopumā uz pirmā ceturkšņa beigām līzinga un faktoringa portfelis Latvijā sasniedza 1,368 miljardus eiro, kas, salīdzinot ar 2015. gada 1.ceturkšņa beigām, ir par 11,4% vairāk.

Detalizētāka statistika par līzinga un faktoringu

Par LLDA
Latvijas Līzinga devēju asociācija (LLDA) ir dibināta 2000.gadā un tajā uz brīvprātības principa pamata apvienojušies deviņi lielākie Latvijas līzinga uzņēmumi. LLDA dalībnieki ir SIA "UniCredit Leasing", SIA „Swedbank Līzings”, SIA "Nordea Finance Latvia", SIA "SEB līzings", SIA „OP Finance”, AS „PrivatBank”, SIA „DNB Līzings”, SIA "Citadele līzings un faktorings" un „LKB Līzings”.

LLDA aizstāv līzinga sabiedrību intereses, veido regulārus statistikas apkopojumus par līzinga devēju darbības rādītājiem Latvijā, veicot analīzi, izdarot secinājumus par līzinga tirgus tendencēm kopumā un atsevišķi, kā arī rūpējas par tās pieejamību Latvijas sabiedrībai.

 
 

Uz jaunumu sarakstu


© Latvijas Līzinga devēju asociācija, tālr.: 67284528