Par mums

2000.gada 17.oktobrī tika dibināta nevalstiska organizācija - biedrība "Latvijas Līzinga devēju asociācija" (saīsināti - LLDA), kurā apvienojās pašmāju lielākās līzinga sabiedrības Hanza Līzings, Unilīzings, Nordea Finance Latvia un Optiva līzings.
 
Laika gaitā biedru saraksts un skaits ir mainījies. Šobrīd Latvijas Līzinga devēju asociācijas biedri ir deviņi lielākie, Latvijā reģistrētie un aktīvi darbojošies, līzinga uzņēmumi. LLDA dalībnieki ir SIA "UniCredit Leasing", SIA „Swedbank Līzings”, SIA "Nordea Finance Latvia", SIA "SEB līzings", SIA „OP Finance”, AS „PrivatBank”, SIA „DNB Līzings”, SIA "Citadele līzings un faktorings" un „LKB Līzings”.

Kopējais biedru līzinga un faktoringa portfelis 2015. gadā bija 1,356 miljardi eiro.

LLDA aizstāv līzinga sabiedrību intereses, veido regulārus statistikas apkopojumus par līzinga devēju darbības rādītājiem Latvijā, veicot analīzi, izdarot secinājumus par līzinga tirgus tendencēm kopumā un atsevišķi, kā arī rūpējas par tās pieejamību Latvijas sabiedrībai.

Latvijas Līzinga devēju asociāciju vada Jevgenijs Belezjaks, kuram ir ilggadēja profesionālā pieredze finanšu sfērā.
Asociācijas vadītāju ievēl biedru sapulce, kas ir augstākā asociācijas lēmējinstitūcija.
 

Asociācijas vadītājs Jevgenijs Belezjaks

  • Aizstāv Asociācijas biedru intereses to attiecībās ar valsts un pašvaldību institūcijām Asociācijas darbības jautājumos;
  • organizē un vada Asociācijas biedru sapulces;
  • pārstāv Asociāciju ārzemju un starptautiskās organizācijās (piemēram, Leaseurope).

© Latvijas Līzinga devēju asociācija, tālr.: 67284528