Jaunumi

Latvijas Līzinga devēju asociācijai 2 gadu jubileja

Pievienots: 06.09.2012

Šī gada 17.oktobrī, oficiāli atverot savu mājas lapu internetā www.llda.lv, Latvijas Līzinga devēju asociācija (LLDA) atzīmēja savas izveidošanas 2.gadadienu.

 

Asociācijas prezidents A.Birkmanis asociāciju salīdzina ar laulības juridiskajām saistībām: "Dalībnieku ir vairāk, asociācija nav divu pušu savienība, taču principā mēs varam teikt, ka arī šajā juridiskajā savienībā katra puse nāk ar savu pieredzi, attieksmi, mērķiem, un mums jāprot sadzīvot, kopā iet uz vienotu mērķi un aizstāvēt savas intereses. Tāpēc mēs jokojam paši par sevi - mums ir stikla gadadiena, jo 2 gadu savienību sauc par stikla savienību. Mums vēl daudz darāmā nākotnē, lai asociāciju padarītu spēcīgu. "

Komentējot asociācijas darbību, A.Birkmanis norāda, ka pilns pārskats tiks sniegts biedru kopsapulcē, kas visticamāk tiks organizēta 2003.gada sākumā, jo tad būs iespējams sniegt pārskatu par pilnu 2002.gada darbību gan finansiāli, gan arī aktivitāšu ziņā. Izvērtējot 2002.gada pirmā pusgada rezultātus, jāsecina, ka darbība ir bijusi veiksmīga - Latvijas Līzinga devēju asociācijas dalībnieku līzinga un faktoringa portfelis Latvijā šī gada septiņos mēnešos ir sasniedzis gandrīz ceturtdaļmiljarda latu, jeb 245,097,785 latu. 
Savas pastāvēšanas 2 gados asociācija ir sarīkojusi vairākus seminārus dažādu nozaru pārstāvjiem, sniedzot informāciju par līzinga un faktoringa pakalpojumiem, to nozīmi un sniegtajām iespējamā Latvijas uzņēmējiem. 
LLDA veido regulārus statistikas apkopojumus par līzinga devēju darbības rādītājiem Latvijā, veicot analīzi, izdarot secinājumus par līzinga tirgus tendencēm kopumā un atsevišķi. Tagad šie dati būs pieejami arī LLDA mājas lapā.

Kā prioritātes tālākai darbībai A.Birkmanis min: turpināt veidot kontaktus un informācijas apmaiņu ar citu nozaru asociācijām, kā arī daudz lielāku vērību veltīt Latvijas likumdošanas sakārtošanai līzinga jomā. Kā uzsver A.Birkmanis, tad tieši likumdošanas sakārtošana būtu pa spēkam asociācijai, nevis vienai atsevišķai līzinga kompānijai.


Ivars Šmits (no kreisās, Nordea Finance), Artis Birkmanis (vidū, Hanza Līzings) un Jānis Buks (Unilīzings) ir gandarīti par asociācijas paveikto divu darbības gadu laikā!

Attēls 2
Attēls 3

 

Uz jaunumu sarakstu


© Latvijas Līzinga devēju asociācija, tālr.: 67284528