Jaunumi

Asociācija: jautājums par Krievijas federācijas robežas šķērsošanu ar līzingā iegādātām automašīnām tiek risināts

Pievienots: 02.10.2018

Septembra sākumā Latvijas plašsaziņas līdzekļi ziņoja, ka Latvijas līzinga sabiedrību klienti – fiziskas personas, saskārušās ar problēmām, šķērsojot Krievijas Federācijas robežu ar automašīnām, kas iegādātas līzingā.

Latvijas Līzinga devēju asociācija (LLDA) apstiprina, ka 2018.gada 4.septembrī Krievijā stājušies spēkā jauni nosacījumi auto ievešanai, ar mērķi izskaust Krievijā izplatīto krāpšanos un izvairīšanos no nodevu maksāšanas par auto tirdzniecību. Krievijas amatpersonas lēmušas atļaut vienam īpašniekam ievest bez papildu nodevām tikai vienu auto – par katru nākamo pieprasot iemaksāt drošības depozītu. Šīs pēkšņās izmaiņas skārušas ne vien Latvijas līzinga kompāniju klientus, bet arī Lietuvas un Igaunijas līzinga kompāniju klientus. 

Vienlaicīgi LLDA informē, ka no savas puses risina šo radušos problēmu ar Krievijas muitas dienestu, kā arī iesniegusi Latvijas Finanšu ministrijai un Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldei lūgumu rast iespēju risināt šo jautājumu arī valdības līmenī. “Šobrīd esam iesnieguši konkrētus priekšlikumus par nepieciešamajiem uzlabojumiem Krievijas muitas noteikumos, lai jaunās prasības attiecībā uz depozīta samaksu, vieglajām automašīnām iebraucot Krievijas Federācijā, netiktu attiecinātas uz Latvijas Republikā reģistrētām automašīnām, kas ir līzingā, ja īpašnieks ir līzinga kompānija un turētājs ir fiziska persona”, skaidro LLDA vadītājs Jevgenijs Belezjaks.

Par LLDA

Latvijas Līzinga devēju asociācija (LLDA) ir dibināta 2000.gadā un tajā uz brīvprātības principa pamata apvienojušies  līzinga uzņēmumi. LLDA dalībnieki ir SIA "UniCredit Leasing", SIA „Swedbank Līzings”, SIA "Luminor Līzings", SIA "SEB līzings", SIA „OP Finance”, AS „PrivatBank”, SIA "Citadele līzings un faktorings", „LKB Līzings”, Danske Bank A/S filiāle Latvijā un Scania Finans AB Latvijas filiāle.

LLDA aizstāv līzinga sabiedrību intereses, veido regulārus statistikas apkopojumus par līzinga devēju darbības rādītājiem Latvijā, veicot analīzi, izdarot secinājumus par līzinga tirgus tendencēm kopumā un atsevišķi, kā arī rūpējas par tās pieejamību Latvijas sabiedrībai.

 

Uz jaunumu sarakstu


© Latvijas Līzinga devēju asociācija, tālr.: 67284528